Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Podróż do Afryki: RPA i Mozambik

Wyprawa po przyrodniczych skarbach RPA i Mozambiku. Zobacz najgroźniejsze afrykańskie ssaki w ich naturalnym środowisku i niezapomniane cuda ukształtowane przez naturę, które obejrzysz w najpiękniejszych parkach narodowych obu krajów. Zwiedzisz dwa najpiękniejsze miasta południowej Afryki: Johannesburg i Maputo.

Atrakcje

 • spacer po zabytkach Johannesburga,
 • kilka dni relaksu na pięknych plażach Vilanculos,
 • panorama stolicy RPA, Pretorii,
 • podróż Panorama Route,
 • z wizytą u króla zwierząt w Lions Park,
 • spotkania z kulturami ludów zamieszkujących RPA.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Ekspedycja objazdowa, specjalne przygotowanie fizyczne nie jest wymagane.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

RPA to kraj otoczony dwoma oceanami: Atlantyckim i Indyjskim. RPA przez wiele lat izolowano na arenie międzynarodowej ze względu na politykę apartheidu. Od 30 lat kraj otworzył się na przyjezdnych i turystów. Mozambik to dawna kolonia portugalska, słynąca z eksportu krewetek.

Plan wyjazdu

Terminy i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1:

Podróż samolotem z Warszawy do Johannesburga.

Dzień 2:

Zaczniemy od wizyty w SoWeTo, kwartale, w którym znajdują się olbrzymi szpital Baragwanath i dom Nelsona Mandeli, a obecnie muzeum poświęcone byłem prezydentowi RPA i nobliście. Później zwiedzimy najciekawsze zabytki Johannesburga, zwanego Egoli, Złotym Miastem.

Na trasie m.in. budynki pamiętające czasy kolonialne, Rand Lords ClubHollard Street, ulica z zabytkowymi budynkami kompanii kopalnianych. Odwiedzimy dzielnice bogaczy, pełne luksusowych willi oraz biznesu, zwaną Sandton.

Dzień 3:

Czeka nas spacer po stolicy RPA. Obejrzymy z zewnątrz piękne zabytki Pretorii, m.in. operę i teatr, siedzibę Unii Afrykańskiej czy Pałac Sprawiedliwości i Church Square. Później wyruszymy do osady Lesedi, w której poznamy kulturę tubylczych ludów, zamieszkujących tereny dzisiejszej RPA, m.in. Zulu, Xhosa, Pedi, Basotho and Ndebele. Zobaczymy, jak wyglądają ich domostwa oraz czeka nas tradycyjne, taneczne show.

Dzień 4:

Udamy się do Lion Park, gdzie czeka nas safari wśród lwów, antylop, gepardów i innych gatunków ssaków, mieszkających w południowej Afryce. Wspaniałą pamiątką będą zdjęcia z lwiątkami i z karmienia żyraf. Ruszymy do Parku Krugera, z pięknymi sawannami, otoczonego pasmem górskim z pięknymi dolinami i przełęczami.

Dzień 5:

Ruszamy w kierunku Gór Smoczych. Przejedziemy piękną krajobrazowo “Panorama Route”. Zobaczymy cuda tutejszej natury, jak “Blyde River Canyon” (jeden z najgłębszych na ziemi) i Three Rondavels, wierzchołki w formie chat ludu Xhosa. Przed nami także kanion rzeki Blyde, zwany “Bourke’s Luck Pot Holes”.

Spojrzymy przez Okno Boga na bezkresną równinę Lowveld, która ciągnie się przez park narodowy do Mozambiku. Będzie czas na pamiątkowe fotografie przy malowniczych kaskadach i w osadzie Pilgrims Rest, zamieszkałej niegdyś przez szukających złota w RPA.

Dzień 6:

Dzień rozpoczniemy wyprawą terenową po najbardziej rozległym parku narodowym w RPA, jakim jest Park Krugera. Zobaczymy zwierzęta, zaliczające się do najgroźniejszych w Afryce: lwy, słonie, nosorożce, bawoły i lamparty. Po całodziennym safari pojedziemy do Komatipoort, leżącego na pograniczu z Mozambikiem.

Dzień 7:

Przygodę w Mozambiku rozpoczniemy od jego stolicy, Maputo. Przejdziemy deptakiem nad brzegiem oceanu i zobaczymy jeden z największych portów w tej części Afryki. Przed nami dworzec kolejowy zaprojektowany przez Gustawa Eiffla i twierdza. Nie zabraknie polskiego akcentu, hotelu Polana zbudowanego przez naszych rodaków. Budynek nawiązuje do rezydencji Tyszkiewiczów w litewskich Trokach.

Dzień 8:

Samolotem dotrzemy do Vilanculos i Parku Narodowego Archipelagu Bazaruto. To sześć wysp na Oceanie Indyjskim, z piękną rafą koralową i wspaniałymi plażami.

Dni 9-14

Kilka dni wypoczynku na piaskach Bazaruto. Opcjonalnie nurkowanie i korzystanie z oferty sportów wodnych.

Dzień 15:

Drogą powietrzną docieramy do Johannesburga, z którego ruszamy do Polski.

Dzień 16:

Jesteśmy z powrotem w kraju.

Zakwaterowanie

Uczestnicy spędzą noce w lodżach i hotelach 3- i 4*. Pokoje dla dwóch osób.

Pogoda

W RPA i Mozambiku należy spodziewać się dużo słońca. W miesiącach wakacyjnych panuje tam upał, średnia temperatura to 30°C.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • transfer samolotami na trasie wycieczki,
 • zakwaterowanie,
 • podróż autem z klimatyzacją,
 • poranny posiłek (dni od 2 do 15),
 • późny lunch (dni od 2 do 6),
 • opiekę przewodnika mówiącego po polsku (dni od 2 do 7),
 • kierowcę anglojęzycznego (dni 1, 8 i 15),
 • bilety do zwiedzanych atrakcji,
 • opłaty lokalne, w tym napiwki,
 • NNW, KL i ubezpieczenie bagażu.

Cena nie zawiera

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • późnego lunchu (dni 1 i 7-15),
 • obiadów,
 • trunków, w tym alkoholu,
 • opcjonalnych atrakcji.

Ceny

Koszt wyprawy: 5400 PLN i 2700 USD od osoby.

Składka na TFG

13 PLN

Ważne informacje

Ekspedycja pokona trasę: Johannesburg - Pretoria - Panorama Route - Park Krugera - Komatipoort - Maputo - Vilanculos - Johannesburg.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że?

Mozambik stosunkowo późno uzyskał niepodległość, bo w 1975 r.? Większość państw afrykańskich przestała być koloniami w latach 60-tych.

Z RPA pochodzi dwoje laureatów literackiej Nagrody Nobla, Nadine Gordimer i John Maxwell Coetzee?

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

Lima, Peru

13 - 24 listopad 2020

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.