Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Przemierzamy Kanadę w 3 tygodnie

Kanada, uznawana za trzeci największy kraj na świecie, ma do zaoferowania wiele atrakcji, które spowodują, że zechcemy tu wrócić. Elastyczna trasa oraz forma roadtrip jeszcze bardziej zachęcają do podróży.

Podczas wyprawy, która potrwa niemal 3 tygodnie, odwiedzimy największe kanadyjskie miasta: Toronto, Ottawę, Montreal oraz Vancouver. Zobaczymy urokliwe jeziora, gorące źródła, lodowce, a na końcu zrelaksujemy się na plaży w Tofino. To brzmi jak plan na świetny urlop!

Atrakcje

 • Toronto - zwiedzanie miasta,
 • wodospad Niagara + pokaz świateł,
 • Ottawa - zwiedzanie stolicy Kanady,
 • safari w parku dzikich zwierząt,
 • Montreal, Quebec - eksploracja miast,
 • gorące źródła w Banff,
 • przejazd na lodowiec Columbia,
 • wiszący most Capilano,
 • wodospad Helmcken,
 • Vancouver - zwiedzanie,
 • relaks na plaży w Tofino.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka do Kanady jest dla wszystkich zainteresowanych!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kanada to kraj umiejscowiony w Ameryce Północnej ze stolicą w Ottawie. Jest trzecim co do wielkości państwem na świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych i Rosji. Kanadyjczycy posługują się językiem angielskim i francuskim.

Największą atrakcją, która co roku przyciąga do Kanady turystów z całego świata, jest wodospad Niagara. Warte uwagi jest również miasto Quebec, gdzie co roku powstaje lodowy hotel.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Toronto

Przelot z Warszawy do Toronto z przewodnikiem wycieczki. Po wylądowaniu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Jeżeli dotrzemy na miejsce późnym popołudniem, wieczór poświęcimy na spacer po Toronto lub odpoczynek.

Dzień 2: Toronto

Zwiedzanie Toronto rozpoczniemy od wjazdu na taras widokowy w CN Tower. Budowla licząca niemal 553 m zaliczana jest do najwyższych konstrukcji na świecie. To właśnie tu można przespacerować się po szklanej podłodze, podziwiając przy tym panoramę miasta.

Następnie odwiedzimy chińską dzielnicę plac Yonge - Dundas oraz Park Królowej, gdzie znajduje się budynek parlamentu prowincji Ontario. Kolejnym punktem wyprawy będzie przejazd nad malowniczy wodospad Niagara. Przejdziemy wzdłuż rzeki Niagara, odwiedzając przy tym punkty widokowe na wodospad po stronie kanadyjskiej.

Wieczorem obejrzymy wyjątkowy pokaz świateł Illuminations nad samym wodospadem. Nocleg przewidziany jest w okolicach Niagary.

Dzień 3: Park Narodowy Tysiąca Wysp

Z rana wybierzemy się w trasę wiodącą po północnym brzegu jeziora Ontario. Później wsiądziemy na statek i popłyniemy w rejs po rzece Św. Wawrzyńca na terenie Parku Narodowego Tysiąca Wysp.

Dzień 4: Ottawa

Dziś zwiedzimy Ottawę, stolicę Kanady. Dotrzemy m.in. do kanadyjskiego parlamentu wzniesionego na wzgórzu z wapienia, Parliament Hill. W ramach wycieczki wsiądziemy do pływającego autobusu i będziemy oglądać miasto z perspektywy Ottawa River.

Dzień 5: Montreal

W godzinach porannych wyruszymy na samochodowe safari na terenie parku dzikich zwierząt. Przemierzając dolinę rzeki Ottawa w drodze do Montrealu, zatrzymamy się na farmie, gdzie produkowany jest “flagowy” produkt Kanady, syrop klonowy.

Po dotarciu do Montrealu zakwaterujemy się w hotelu i wyruszymy na zwiedzanie. Będziemy podziwiać panoramę miasta z perspektywy Mount Royal oraz zrobimy sobie krótki spacer po Starym Porcie.

Dzień 6: Montreal

W ramach zwiedzania Montrealu dotrzemy do Muzeum Środowiska i Zmian klimatycznych - The Biosphere oraz neogotyckiej katedry Notre-Dame. Następnie udamy się w kierunku miasta Quebec. Po drodze chętni mogą skorzystać z atrakcji, którą jest lot wodnym samolotem nad Parkiem Narodowym de la Mauricie (koszt 20 min. lotu to ok. 120 CAD).

Dzień 7 - Quebec

Cały dzień spędzimy na eksploracji Quebecu. Zobaczymy m.in. budynek Parlamentu, fort Dufferin Terrace oraz stary port. Dotrzemy do punktu widokowego nad wodospadem Montmorency, następnie udamy się nad kanion Sainte Anne.

Dla chętnych mamy propozycję w postaci przejazdu krzesełkowego na linie Air Canyon nad kanionem (koszt ok. 15 CAD za osobę). Nocleg w Montrealu.

Dzień 8: Quebec - Edmonton

Z rana przejazd na lotnisko i wylot do Edmonton. Odwiedzimy najważniejsze punkty miasta, w tym park historyczny, Muttart Conservatory oraz plac Churchill Square.

Dzień 10: Calgary - Banff

Transfer do Banff, gdzie zrelaksujemy się w gorących źródłach termalnych. Kolejnym punktem dnia będzie wjazd kolejką na Górę Siarkową o wysokości 2295 m n.p.m.

Dzień 11: Jezioro Moraine, Lake Louise

W godzinach porannych wybierzemy się nad jezioro Moraine, gdzie przespacerujemy się wzdłuż linii brzegowej. Następnie odwiedzimy Lake Louise i zorganizujemy sobie krótki trekking pośród malowniczych krajobrazów nad jeziorem Agnes.

Dzień 12: Jasper - lodowiec Columbia

Przejazd po malowniczej górskiej drodze Icefield Parkway do Jasper. Zobaczymy największy w Górach Skalistych lodowiec Columbia. Osoby zainteresowane mogą skorzystać z podjazdu specjalnym autobusem na sam lodowiec (koszt ok. 99 CAD).

Po drodze odwiedzimy wiele punktów widokowych, w tym szklaną platformę zawieszoną nad urwiskiem Glacier Skywalk.

Dzień 13: Jasper

Eksploracja Parku Narodowego Jasper, gdzie umiejscowione jest jezioro Maligne. Droga do jeziora prowadzi przez malowniczy kanion Maligne liczący ok. 5 km. Jeżeli pogoda dopisze, z brzegu jeziora dostrzeżemy znajdujące się w oddali lodowce.

Chętni mogą wybrać się w rejs po jeziorze Maligne (koszt ok. 80 CAD za osobę). Możemy również pozostać nad brzegiem jeziora i odpocząć.

Dzień 14: Wells Grey Provincial

Wycieczka przez Góry Robson Park (najwyższy szczyt gór Skalistych) do Wells Grey Provincial Park. Na obszarze parku znajduje się wyjątkowy wodospad Helmcken.

Istnieje możliwość fakultatywnej wycieczki - rejs katamaranem wzdłuż rzeki połączony z wypatrywanie czarnych niedźwiedzi (Blue River Safari, koszt ok. 80 CAD za osobę).

Dzień 15: Vancouver

Transfer do Vancouver i zwiedzanie najważniejszych punktów w mieście. Dotrzemy do Harbor Center Tower, dzielnicy Gastown, zegara parowego oraz tarasu widokowego. Chętni mogą skorzystać z Flyover Canada, wirtualnego lotu nad Kanadą (koszt od 28 CAD za osobę).

Dzień 16: Most Capilano

Dziś wybierzemy się nad Capilano, gdzie znajdują się liczne pomosty oraz mosty zawieszone nad rzeką między koronami drzew.

Dzień 17: Vancouver - Victoria

W godzinach porannych wsiądziemy na prom, którym dopłyniemy na leżącą nieopodal wyspę Vancouver. Rejs zakończymy w porcie Victoria, który sprzyja długi spacerom. Miasteczko słynie z niepowtarzalnego klimatu oraz malowniczych widoków.

Dzień 18: Victoria

Zwiedzimy najciekawsze miejsca na obszarze Victorii, w tym Royal British Columbia Museum, parlament oraz port. Po południu udamy się na zachodnią część wyspy.

Dzień 19: Tofino

Przedostatni dzień podróży możemy poświęcić na odpoczynek na plaży lub spacer po szlaku Wielkich Drzew.

Osoby chętne mogą wybrać jedną z atrakcji fakultatywnych:


 • wycieczkę kajakami - ok. 60 USD,

 • rejs z obserwacją wielorybów - ok. 90 USD,

 • rejs do miejsca z gorącymi źródłami - ok. 120 USD,

 • rejs połączony z poszukiwaniem niedźwiedzi - ok. 90 USD.

Dzień 20: Tofino - Vancouver

Powrót do Vancouver. Ostatni dzień kanadyjskiej przygody poświęcimy na spacer po Granville Market. Ze spaceru na pewno nie wrócimy głodni, ponieważ na terenie marketu jest wiele knajp i lokalnych restauracji, które serwują miejscowe (i nie tylko) dania.

Dni 21-22: Vancouver - Warszawa

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi przewidziane są w hotelach i motelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, ręczniki oraz TV. Dla podróżujących par rezerwujemy pokoje typu Double, pozostali uczestnicy będą nocować w pokojach typu Twin.

Pogoda

Pogoda w Kanadzie:

Ze względu na dużą powierzchnię na obszarze Kanady występują aż 4 strefy klimatyczne - umiarkowana ciepła, subpolarna, polarna oraz kontynentalna chłodna. Na zachodzie kraju są wyższe temperatury z powodu ciepłego Prądu Pacyficznego. We wschodniej części Kanady temperatury są znacznie niższe, ponieważ obszar ten jest pod wpływem Prądu Labradorskiego.

Średnia roczna temperatura w Kanadzie wynosi ok. 9°C. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, najzimniejszym styczeń. Do Kanady najlepiej jechać w okresie od czerwca do września.

Cena zawiera

 • noclegi (20),
 • eTA (Elektroniczną Autoryzację Podróży),
 • bilety na trasach: Warszawa - Toronto, Vancouver - Warszawa,
 • przelot wewnętrzny z Montrealu do Edmonton,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • ubezpieczenie Signal Iduna NNW do 15000 PLN, KL do 30000 EUR oraz bagażu podręcznego do 1000 PLN,
 • przejazdy samochodem wg planu wyprawy,
 • pakiet gadżetów od organizatora (t-shirt klubowy, etui na bilet, worek sportowy, karta ubezpieczeniowa),
 • podróż promem.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (koszt od 25 do 40 USD na dzień za osobę),
 • napiwków,
 • atrakcji fakultatywnych,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN od osoby),
 • biletów wstępu do atrakcji wymienionych w planie wycieczki (koszt ok. 290 USD/395 CAD).

Ceny

Koszt 22-dniowej wycieczki do Kanady wynosi 11 990 PLN + 2590 USD za osobę z biletami wstępu.

Ważne informacje

Przebywanie na terenie Kanady w celach turystycznych jest możliwe z Elektroniczną Autoryzacją Podróży. Wniosek należy wypełnić online na oficjalnej stronie rządowej Kanady. Koszt eTA wynosi ok. 20 PLN (7 CAD).

Elektroniczna Autoryzacja Podróży jest ważna przez 5 lat i uprawnia do nieograniczonej liczby wjazdów.

Podczas podróży paszport powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy od daty wylotu. Dla bezpieczeństwa warto zrobić skan lub ksero dokumentu i przechowywać je w innym miejscu niż oryginał (np. przesłać na prywatnego e-maila). Do Kanady możemy udać się tylko z paszportem biometrycznym.

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

Podróż do Ameryki Płn.

Wyjazd przeznaczony dla kameralnej grupy (do 4 osób w samochodzie).

Pakując się na wyjazd do Kanady, należy przygotować ciepłą bluzę lub polar, pelerynę/ płaszcz przeciwdeszczowy oraz (na zmianę) dwie pary butów trekkingowych lub sportowych.

Warto pamiętać o najpotrzebniejszych lekach oraz skutecznym środku przeciw komarom i innym owadom. Najlepiej spakować rzeczy do poręcznej torby lub walizki. Ze sobą zabieramy mały plecak lub torbę na ramię, w której możemy przechować rzeczy osobiste.

Sprawdź podobne wyjazdy

Las Vegas, Stany Zjednoczone

24 maj - 10 czerwiec 2021

+ 4 więcej

od7 790 PLN

/ os.

Los Angeles, Stany Zjednoczone

11 czerwiec - 4 lipiec 2021

+ 5 więcej

od9 700 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.