Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Japonia w 10 dni (loty, hotel, śniadania)

10-dniowy wyjazd do Japonii to gratka dla koneserów niezwykłych wspomnień i widoków. Tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni zobaczymy piętno zniszczeń wywołanych przez bombę atomową w Hiroszimie oraz przepych cywilizacji i nowoczesności w najludniejszym mieście świata, czyli w Tokio.

Podróż przez wyjątkową kulturę, regionalną kuchnię i niezwykłą tradycję, których doświadczymy w każdym zwiedzanym miejscu, zostawi niezmywalny ślad w naszych duszach. Będziemy chcieli tu wrócić na kolejne wyprawy, by dalej zgłębiać tajniki Japonii.

Atrakcje

 • zwiedzanie najciekawszych miejsc Japonii,
 • transport japońskim superekspresem Shinkansenem,
 • nocowanie w tradycyjnym ryokanie,
 • możliwość noclegu w kapsule,
 • najbardziej znane miasta Japonii: Tokio, Hiroszima, Kurashiki, Okayama, Kioto, Miyajima, Fushimi Inari Taisha, Himeji, Nara, Osaka,
 • Park Narodowy Fudżi-Hakone-Izu,
 • Park Pokoju,
 • ogród Korakuen,
 • możliwość poznania egzotycznej tradycyjnej japońskiej kuchni,
 • atrakcje dodatkowe, takie jak rejs po rzece Sumidzie i jeziorze Ashi, Przedstawienie Robotów
 • w Tokio, spektakl w Gion, wizyta w Maid Cafe, sesja zdjęciowa w stroju gejszy albo samuraja.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

W czasie tej wyprawy nie ma wymogów co do poziomu sprawności czy zaawansowania uczestników.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Japonia jest państwem wyspiarskim słynącym również pod nazwą Kraj Kwitnącej Wiśni lub Kraj Wschodzącego Słońca. Niezwykła kultura, tradycja i kuchnia łączą się z ogromnym postępem cywilizacyjnym, a skromne i malownicze wioski przeplatają się z przepychem i tłokiem większych miast.

W samym Tokio, czyli stolicy Japonii, mieszka około 38 mln ludzi. To tutaj panuje cesarz jako symbol jedności, a większa część najpiękniejszych miejsc kraju wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Wylot do Tokio

Całą grupą spotkamy się w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. Fryderyka Chopina w Warszawie i wsiądziemy w samolot do Tokio.

Dzień 2: Kwaterunek i początek zwiedzania

Po przylocie do Tokio pojedziemy do hotelu, by się zakwaterować i zacząć zwiedzanie. Pierwszym punktem programu będzie stacja metra Shibuya. To tutaj mieści się najbardziej znane skrzyżowanie Tokio, które jest też najczęściej uwieczniane na zdjęciach. Zobaczymy też pomnik psa Hachiko, który prawie 10 lat czekał wiernie na stacji na przyjazd swojego pana.

Później zwiedzimy Meiji Jingu, czyli mauzoleum w parku poświęcone cesarzowi Meiji. Zmarł on w 1912 roku, a w czasie swoich rządów sukcesywnie wprowadzał kraj w nowoczesność.

Następnym przystankiem będzie dzielnica Harajuku słynąca z tego, że jest miejscem spotkań wielbicieli Cosplay oraz najbardziej wyrazistych subkultur występujących w Japonii. Przespacerujemy się po alejach Omotesando oraz po ulicy mody, gdzie można znaleźć drogie i eleganckie butiki. Potem odwiedzimy Oriental Bazar, na którym będziemy mogli kupić za przystępne kwoty tradycyjne rękodzieło japońskie.

Pojedziemy do dzielnicy Shinjuku, gdzie zobaczymy najbardziej tłoczną stację metra świata. Codziennie korzysta z niej ponad 1,5 mln ludzi. Następnie pójdziemy na spacer po Kabukicho. Jest to dzielnica czerwonych latarni,najsłynniejsza w Japonii. Czeka nas również wjazd na jedno z najwyżej położonych pięter ratusza w Tokio, czyli na wysokość 243 metrów. Z tego miejsca popatrzymy na panoramę stolicy Japonii.

Dla chętnych za dodatkową opłatą odbędzie się Przedstawienie Robotów, czyli eklektyczny kabaret łączący pokaz świateł i tańca wykonywany przez roboty, samurajów, tancerzy i dinozaury. W cenie mamy wybrany napój: wodę mineralną, piwo, sake lub napoje gazowane.

Dzień 3: Dalsze zwiedzanie Tokio

Tego dnia będziemy mieli możliwość zobaczenia zewnętrznych murów pałacu, w którym mieszka Jego Wysokość Cesarz, czyli najważniejsza osoba w Japonii. Następnie udamy się do dzielnicy Asakusa, która słynie jako jedna z najcenniejszych i jednocześnie najstarszych w mieście.

Przespacerujemy się po Nakamise, pasażu handlowym, gdzie będziemy też mogli zrobić zakupy oraz sfotografować się na tle Skytree, który mierzy aż 634 m i jest najwyższym budynkiem w Tokio.

Dla chętnych za dodatkową opłatą odbędzie się rejs po rzece Sumidzie. Będziemy mieli idealny widok na nowoczesne wieżowce Tokio, ale też odwiedzimy sztuczną wyspę Odaiba. Z wyspy zobaczymy panoramę stolicy Japonii z widocznym Mostem Tęczowym, wieżą Tokyo Tower wysoką na 333 m oraz repliką Statui Wolności.

Skorzystamy też z kolejki widokowej Yurikamome, z której będziemy podziwiać dzielnicę biznesową. Przespacerujemy się po Elektrycznym Mieście Akihabara, czyli dzielnicy handlowej słynącej z różnorodnych sklepów elektronicznych, nocnych neonów, mangi i anime. Będziemy też mogli odwiedzić Maid Cafe - kawiarnię, w której obsługują kelnerki w strojach z epoki wiktoriańskiej. Rachunek każdy płaci za siebie.

Nocować będziemy mogli w hotelu albo też w kapsule, co będzie stanowiło dodatkową atrakcję. Chęć noclegu w kapsule należy zadeklarować przynajmniej na miesiąc przed wycieczką.

Dzień 4: Podróż z Tokio do Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu

Do Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu pojedziemy lokalnym pociągiem, autobusem oraz Shinkansenem. Zatrzymamy się w onsenie, czyli hotelu łączącym łaźnie, gorące źródła i gospodę. Jest to tradycyjny japoński ryokan. Za dodatkową opłatą odbędziemy wyprawę nad jezioro Ashi. Przespacerujemy się brzegiem jeziora oraz wsiądziemy na statek, by odbyć po nim godzinny rejs.

Jeśli dopisze nam pogoda, uda nam się zobaczyć bezsprzeczny symbol Japonii oraz źródło artystycznych inspiracji, czyli najwyższy szczyt kraju - górę Fudżi wpisaną na listę UNESCO. W czasie kolacji będzie można zamówić tradycyjny zestaw kaiseki.

Dzień 5:Hiroszima

Z dworca w Odawarze pojedziemy Shinkansenem do Hiroszimy. Stamtąd udamy się lokalnym pociągiem, by następnie przeprawić się promem na wyspę Miyajima znajdującą się na Wewnętrznym Morzu Japońskim. Leży ona na południe od Honsiu, czyli głównej wyspy Japonii. Na Miyajima zobaczymy zabytkową świątynię Itsukushima wybudowaną przez wyznawców religii shinto.

Chram ten jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Charakterystyczna dla niego jest ogromna, cynobrowa brama tori zanurzona w wodzie. Miejsce to należy do najpiękniejszych w Japonii.

Dzień 6: Park Pokoju, Okayama i Kurashiki

Zobaczymy Park Pokoju - kolejne miejsce w Japonii wpisane na listę UNESCO. Został on stworzony z myślą o ofiarach ataku atomowego na Hiroszimę i Nagasaki. Obejrzymy tutaj Kopułę Bomby Atomowej (Atomic Bomb Dome), czyli centrum wystawowe, nad którym doszło do wybuchu bomby.

Jest to jedyny budynek w okolicy wybuchu, który nie uległ całkowitemu zniszczeniu. Został on zabezpieczony jako Pomnik Pokoju. Zwiedzimy również Muzeum Pokoju, gdzie będziemy mogli zobaczyć przejmującą ekspozycję upamiętniającą wydarzenia z 6 sierpnia 1945 roku.

Tramwajem dostaniemy się na dworzec kolejowy, by ponownie wsiąść w Shinkansen i wyruszyć do Okayamy. Tam odwiedzimy ogród Korakuen, który założono w 1686 roku. Mieści się on na wyspie na jeziorze Ashi i charakteryzuje się tym, że występują w nim połacie zbóż, trawy i ryżu, uprawy herbat oraz stojące wzdłuż alejek spacerowych pawilony, gdzie odbywają się ceremonie picia herbaty.

Korakuen należy do grupy trzech najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych w kraju. W pobliżu zobaczymy Zamek Wron wyróżniający się czarną fasadą. Jeszcze tylko jeden taki zamek w Japonii ma czarną fasadę. Wszystkie pozostałe są białe.

Następnie przejedziemy pociągiem do Kurashiki, czyli miejscowości z malowniczą starówką z czasów Edo. Jest to przepiękna część miasta, które leży nad rzeką Takahashi i zasłynęła z tradycyjnej uprawy ryżu oraz jego eksportu. Aktualnie miasto znane jest jako dżinsowa lub tekstylna stolica Japonii. Znajdziemy tu bardzo ciekawe i oryginalne galerie sztuki rodzimych artystów.

Dzień 7: Zamek Białej Czapli w Himeji oraz wycieczka po Kioto

Shinkansenem pojedziemy do Himeji. Zwiedzimy tu Zamek Białej Czapli znajdujący się na liście UNESCO. Następnie udamy się do Kioto, które dawniej było stolicą Japonii. Najbardziej znane zabytki tego miasta są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie Kioto zaczniemy od świątyni Kiyomizu-dera, która należy do najpiękniejszych w mieście. Zrobimy sobie spacer po uliczkach dzielnicy Higashiyama-ku i będziemy mieli czas wolny, by zrobić zakupy i zaopatrzyć się w lokalne rękodzieła w tutejszych sklepach. Chętni będą mogli wykupić sesję fotograficzną i spacer po mieście w stroju samuraja albo gejszy.

Kolejnym punktem wycieczki będzie Gion słynący jako dawny dystrykt gejsz. Znajdziemy tu tzw. machiya, czyli domy spotkań, w których pracują gejsze. Chętni będą mogli wziąć udział w spektaklu przedstawiającym ceremonię parzenia herbaty, taniec gejsz, pokaz ikebany oraz teatr lalek.

Wieczorem przespacerujemy się po pięknym Ponto-cho, czyli dzielnicy z wąską uliczką, przy której dawniej mieściły się domy gejsz. Dziś znajdziemy tu głównie restauracje i galerie.

Dzień 8: Kioto, Fushimi Inari Taisha oraz Osaka

W tym dniu obejrzymy Świątynię Złotego Pawilonu Kinkaku-ji. Jej pierwotna część powstała w XIV wieku. Jest ona znakomitym przykładem architektury zen. Zwiedzimy też Nijojo - zamek szoguna, który słynie ze śpiewających podłóg. Następnie udamy się Fushimi Inari Taisha, gdzie będziemy zwiedzać Świątynię Tysiąca Bram Tori wpisaną na listę UNESCO.

Potem pojedziemy do Osaki, by poznać słynną dzielnicę rozrywki Namba (Minami). Wieczorem przespacerujemy się wzdłuż Dotonbori, dla którego charakterystyczne są kameralne uliczki rozświetlone neonami, pełne mniejszych i większych restauracji, w których można posmakować lokalnych potraw.

Dzień 9: Nara i powrót do Tokio

Nara to dawna stolica Japonii, w której znajdują się najpiękniejsze zabytki kraju wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy Todai-ji, czyli świątynię, która jest największą na kuli ziemskiej drewnianą konstrukcją. Obejrzymy w niej monumentalny posąg Buddy wykonany z brązu. Przespacerujemy się po parku Nary, podziwiając inne obiekty sakralne, by potem wrócić do Tokio.

Dzień 10: Powrót do Polski

Wylecimy z Tokio i wrócimy do Warszawy.

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków.

Zakwaterowanie

Będziemy nocować w hotelach 3* lub 4* i tradycyjnym japońskim ryokanie. Pokoje w hotelach są 2-osobowe i w standardzie mają łazienkę. Pokoje w ryokanie będą 2-, 3- lub 4-osobowe, a łazienki wspólne. Jest możliwość spędzenia jednej nocy w kapsule, jeśli wcześniej powiadomimy o swojej chęci organizatora. Za dodatkową opłatą można zamówić pokój 1-osobowy w hotelu.

Pogoda

W Japonii występują dwa rodzaje klimatu: oceaniczny oraz kontynentalny. Najcieplejszymi miesiącami są te od maja do października. Najzimniej jest w styczniu i lutym. W sierpniu najwyższa średnia temperatura wynosi 30°C, a w styczniu najniższa średnia temperatura osiąga 9°C. Najlepiej w podróż do Japonii wybrać się więc między kwietniem a listopadem, kiedy to temperatury są przyjemne, a opadów jest niewiele.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • noclegi
 • śniadania w hotelu (bufet) lub w pociągu (zestawy bento),
 • koszty transportu komunikacją miejską, pociągami, Shinkansenem, taksówkami i autobusami,
 • na miejscu opiekę polskojęzycznego pilota,
 • ubezpieczenie bagażu, NNW i KL.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu, napiwków, obowiązkowych opłat za wysyłkę bagażu (30000 JPY lub 39000 JPY - opłata udzielana pilotowi w Japonii),
 • obiadokolacji (3000 JPY za jedną płatne pilotowi w Japonii),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN za osobę),
 • kosztów atrakcji dodatkowych,
 • ewentualnej dopłaty do 1-osobowego pokoju (500 EUR lub 650 EUR).

Ceny

Koszt wyjazdu na 10 dni: 6500 PLN + 1500 EUR.

Przedstawienie Robotów w Tokio

85 EUR

Rejs po rzece Sumidzie

45 EUR

Wyprawa nad jezioro Ashi z rejsem po jeziorz

60 EUR

Sesja fotograficzna w stroju gejszy w Kioto

100 EUR

Sesja fotograficzna w stroju samuraja w Kioto

70 EUR

Spektakl gejsz w Gion

30 EUR

Ważne informacje

W Japonii podczas wyprawy będziemy pod opieką polskojęzycznego pilota, jednak w czasie transferów z lotniska oraz na lotnisko istnieje możliwość pojawienia się pilota anglojęzycznego.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Jak spakować się do Japonii?

Uwzględniając planowaną wysyłkę bagaży, należy zabrać ze sobą również niewielką torbę podręczną, w której będziemy mieli najpotrzebniejsze rzeczy niezbędne na okres jednej doby.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Brikama, Gambia

1 - 9 marzec 2022

od4 900 EUR

/ os.

Manila, Filipiny

24 kwiecień - 11 maj 2022

+ 2 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.