Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Japonia w 13 dni (loty, hotel, śniadania)

Wyjazd objazdowy po najbardziej znanych atrakcjach Japonii. Przed nami wizyta w trzech stolicach Japonii: Tokio, Kioto i Nara. Zobaczycie miejsca pamięci w Hiroszimie i buddyjskie świątynie, Nie zabraknie zabytków z listy UNESCO oraz widoku na świętą górę Fudżi.

Atrakcje

 • noclegi w kapsułach,
 • Tokio w pigułce,
 • panorama na Fudżi,
 • wyprawa po miastach wyspy Honsiu, w tym dawnych stolicach Japonii,
 • jazda jednym z najszybszych pociągów świata, Shinkansen,
 • degustacja smaków Japonii,
 • zabytki z listy UNESCO,
 • fakultatywne Maid Cafe, przebrania w ubiór samuraja i gejszy, spacer nad zbiornik Ashi.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa, nie wymagająca przygotowania fizycznego lub kondycyjnego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Honsiu to największa i centralna wyspa Japonii. W światowym rankingu plasuje się na siódmym miejscu. Tokio, stolica Japonii, jest największą metropolią świata. Mieszka w niej ponad 38 mln osób. Znajduje się również w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych miast świata.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Przelot z Polski do Tokio.

Dzień 2:

Po zameldowaniu się w hotelu ruszamy poznać stolicę Japonii. Naszą wyprawę zaczniemy od podróży metrem do stacji Shibuya i pomnika Hachiko, najwierniejszego psa w historii. Przez miejsce poświęcone pamięci cesarza Meji dojdziemy do rejonu Harajuku, obleganego przez różne subkultury i będąca mekką dla Cosplay.

Będzie okazja do zakupów. Najpierw w Omotesando, najdroższym pasażu Tokio. Następnie dotrzemy do bazaru Omotesando. Jest to miejsce, w którym swoje wyroby sprzedają lokalni rękodzielnicy. Przejdziemy przez kwartał Shinjuku. Ze znajdujących się tam stacji kolei podziemnej codziennie korzysta kilka milionów osób.

Miniemy domy rozkoszy w Kabuki-cho, by wspiąć się na ratuszową wieżę i podziwiać Tokio w całej okazałości. Fakultatywnie możemy udać się na show robotów z udziałem m.in. dinozaurów czy elektronicznych tancerzy. W cenie dowolny trunek (sake, piwo albo woda).

Dzień 3:

Wyruszymy zobaczyć zabytki Tokio. Pójdziemy pod Pałac Cesarski i do rejonu Asakusa, najbardziej wiekowej dzielnicy miasta. Kupimy pamiątki w Nakamise i zobaczymy Skytree, największy drapacz chmur stolicy Japonii. Dla chętnych wycieczka statkiem po Sumidzie. To okazja do zobaczenia wyspy Odaiba, Tęczowego Mostu czy Tokio Tower z innej perspektywy.

Z wagoniku kolejki Yurikamome obserwujemy biznesowe centrum miasta. Później dojdziemy do futurystycznej dzielnicy Akihabara, wyglądającej jak rodem z mangi czy anime. Chętni udadzą się do Maid Cafe, wystylizowanej wraz z personelem na czasy panowania brytyjskiej królowej Wiktorii. Noc można spędzić w zwykłym hotelu albo w kapsule. Taka atrakcja tylko w Japonii!

Dzień 4:

Jedziemy do Parku Narodowego Fudżi HakoneIzu. Na nocleg zameldujemy się w tradycyjnej gospodzie, ryokanie. Fakultatywnie możemy udać się nad brzeg zbiornika Ashi i podziwiać panoramę słynnej góry Fudżi, będącej na liście UNESCO. Podczas okazji będzie szansa na spróbowanie tradycyjnego sushi, w tym kaiseki.

Dzień 5:

Koleją Shinkansen pojedziemy do Hiroszimy. Na miejscu udamy się na wyspę Miyajima, ze świątynią Itsukushima i bramą tori zbudowaną na wodzie. Kompleks znajduje się na liście UNESCO. Noc spędzimy w Hiroszimie.

Dzień 6:

Odwiedzimy miejsca związane ze zrzuceniem bomby atomowej w 1945 roku: Park Pokoju, Muzeum Pokoju, Pomnik dzieci oraz A-bomb Dome. Koleją udamy się do Okayamy i zobaczymy niezwykły zieleniec Koraku-en z klimatycznymi pijalniami herbaty oraz Zamkiem Wron. Wyróżnia się ciemnym kolorem tynku, rozwiązaniem rzadko spotykanym w Japonii.

Kolejnym etapem będzie starówka w Kurashiki i okoliczne pola ryżowe. Miasto uznawane jest za modową stolicę Japonii.

Dzień 7:

Od rana czeka na nas zabytek z listy UNESCO, Zamek Białej Czapli w Himeji. Później trafimy do pierwszej stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni, Kioto. Najpierw zwiedzimy jego najważniejszą część, czyli święte miejsce Kiyomizu-dera. W Higashiyama, jednym z rejonów Kioto, można kupić pamiątki lub zrobić zdjęcie ubranym za samuraja albo gejszę. Odwiedzimy zresztą miejsce, w którym mieszkają - Gion.

Będzie okazja do pokazów tańca czy przygotowania herbaty w ich wykonaniu. Na koniec dnia pozostaniemy przy temacie gejsz. Udamy się do ich dawnej dzielnicy Pontocho, dziś pełnej lokali gastronomicznych i sklepów.

Dzień 8:

Kolejny dzień w Kioto. Najpierw zwiedzimy perłę zabytków w stylu zen, Złoty Pawilon. Obejrzymy wnętrza zamku Nijo, słynnego z historii epoki Edo i “słowiczych podłóg”. W Fushimi Inari zobaczymy Świątynię Tysiąca Bram Tori z listy UNESCO i wyruszymy do Osaki. Tam będzie czekać rozrywkowy kwartał Minami. Na wieczór pójdziemy przejść się rozświetlonym nabrzeżem Dotonbori.

Dzień 9:

Przed nami kolejne historyczne miasto Tokio, Nara. Najbardziej znane jest z najokazalszej na świecie drewnianej świątyni Todaiji i otaczającego ją pięknego parku. Na noc wracamy do Tokio.

Dzień 10:

Jedziemy do Kanazawy, by zobaczyć piękny zieleniec Kenroku-en. Zwiedzimy jedną z rezydencji samurajów i ruszymy do Takayamy.

Dzień 11:

Spacer po mieście słynącym m.in. z produkcji sake. Chętni odwiedzą muzeum powozów Kusakabe. W drugiej części dnia udamy się w góry, do buddyjskiego sanktuarium Koya, wpisanego na listę UNESCO. Noc spędzimy w pokojach gościnnych przy klasztorze.

Dzień 12:

Po wizycie na buddyjskiej nekropolii Okuno-in wracamy do portu lotniczego w Tokio i lecimy do Polski.

Dzień 13:

Jesteśmy z powrotem w stolicy kraju.

Zakwaterowanie

Uczestnicy zostaną zakwaterowani (w zależności od lokalizacji) w: pokojach dla dwóch osób w hotelach 3- i 4*. W ryokanie będą to pokoje dla od 2 do 4 osób, ze wspólnym onsenem. Przy buddyjskim klasztorze nocleg w pokojach od 2 do 4 osób z jedną łazienką dla kilku pokoi.

Pogoda

Temperatury na Honsiu w miesiącach letnich dochodzą do 30ºC. Centralna część wyspy znajduje się w strefie zwrotnikowej. Japonia leży w strefie aktywności sejsmicznej.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • zakwaterowanie na noc,
 • poranny posiłek (w pociągach lunchbox bento),
 • przejazdy między poszczególnymi punktami programu,
 • opiekuna grupy mówiącego po polsku (osoba przewożąca do/z lotniska może mówić w jęz. angielskim),
 • ubezpieczenia NNW, bagażu i KL.

Cena nie zawiera

 • obligatoryjnego zestawu opłat: przesył bagażu, opłat za wejścia i lokalnych opłat (w tym napiwków),
 • zestawów lunch i kolacja,
 • kosztów indywidualnych,
 • opłat za dodatkowe atrakcje,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • dopłaty do jedynki w noclegach.

Ceny

Koszt wyjazdu 6500 PLN i 2150 EUR za osobę.

Obligatoryjny zestaw opłat: przesył bagażu, opłat za wejścia i lokalnych opłat (w tym napiwków) 30000 JPY (opcja rozszerzona 39000 JPY)

1 300 PLN

Zestawy lunch i kolacja

100 PLN

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /os

13 PLN

Dopłata do jedynki

500 EUR

Dopłata do jedynki w opcji rozszerzonej

650 EUR

Fakultatywne show Robotów w Toki

85 EUR

Fakultatywny rejs rzeką Sumidą

45 EUR

Fakultatywna wyprawa nad jezioro Ashi

60 EUR

Fakultatywne zdjęcia w przebraniach gejszy

100 EUR

Fakultatywne zdjęcia w przebraniach samuraja

70 EUR

Fakultatywne pokazy parzenia herbaty, tańca, teatru lalek w wykonaniu gejsz

30 EUR

Fakultatywny bilet do muzeum wozów Kusakabe

10 EUR

Ważne informacje

Wymagane ubezpieczenie KL i NNW (są w cenie). Opłaty w JPY uiszczane są na miejscu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że:

Tokio nie jest oddzielnym miastem, tylko wielką aglomeracją? Duża część miast w Japonii tworzy tzw. obszary metropolitalne.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

20 czerwiec - 5 lipiec 2020

+ 5 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Kuala Lumpur, Malezja

9 - 22 czerwiec 2020

+ 1 więcej

od5 100 PLN

/ os.

Erywań, Armenia

5 - 23 czerwiec 2020

+ 2 więcej

od4 750 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.