Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

23 dni w Indonezji - najpiękniejsze wyspy

Niesamowita wyprawa przez cały szereg indonezyjskich wysp i wysepek, podczas której zobaczymy przekrój równikowych krajobrazów, kultur, a także kuchni i flory z fauną.

Tak długi okres na miejscu stawia nas w komfortowej sytuacji, która pozwala nie tylko na zwiedzanie danych wysp, miast i wiosek, ale także odpoczynek na miejscu, spokojne wyjście na ulice, a także samodzielne odkrywanie sekretów indonezyjskich uliczek, plaż i gęstej dżungli.

Atrakcje

 • wizyta w sanktuarium orangutanów,
 • wyprawa łodzią do Parku Narodowego Tanjung Puting,
 • świątynie z listy światowego dziedzictwa UNESCO,
 • wschód słońca nad Bromo, trekking,
 • obserwacje waranów z Komodo,
 • wypoczynek na Bali, zwiedzanie hinduistycznych świątyń,
 • zwiedzanie plantacji kawy, degustacja Kopi Luwak.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd nie należy do bardzo obciążających fizycznie. Większość tras pokonamy na pokładach samolotów, samochodów i łodzi, ale odbędziemy też trekkingowe fragmenty. Głównie będą one obejmowały wędrówki w dzikich terenach, w tym bardziej górskich.


Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce


Plan wyjazdu


Dzień 1:

Całą grupą spotykamy się na warszawskim lotnisku im. F. Chopina w hali odlotów. Wspólnie wylatujemy do Indonezji.

Dzień 2:

Lądowanie w Jakarcie. Przejazd do hotelu, a następnie odpoczynek do końca dnia - należyta regeneracja po długiej podróży, ale też i przygotowanie do pełnych emocji kolejnych dni.

Dzień 3:

Po południu jedziemy na lotnisko, skąd wylatujemy na Borneo. Kiedy znajdziemy się już na wyspie, udamy się do naszego hotelu Swisbell Pangkalan Bun. Do końca dnia będziemy mieli czas wolny, w którym zachęcamy do zwiedzenia miasta.

Dzień 4:

Rano śniadanie, a następnie wyjazd do portu w Kumai, gdzie wsiądziemy na pokład drewnianej łodzi, której nazwa to klotok. Posiada ona zadaszenie, dzięki czemu staje się świetnym miejscem do obserwowania mijanej okolicy. Spędzimy tu dwa dni, więc będzie całkiem sporo czasu na relaks w jego cieniu. Trasa z Kumai powiedzie rzeką Sekonyer, z dziką dżunglą u brzegów. Będzie to świetna okazja do obserwowania makaków, gibonów i ogromu ptaków, które korzystają z dobrodziejstw rzeki. Po południu możliwość obserwacji endemicznych małp Proboscis. Kolacja i nocleg na łodzi.

Dzień 5:

Dalsza droga na pokładzie klotoku. Płyniemy w górę rzeki, do Pondok Tanguy, czyli centrum rehabilitacji dla orangutanów, gdzie będziemy mieli okazję zobaczenia porannego karmienia. Przepłyniemy do Camp Leakly, w którym młode orangutany uczone są życia na wolności. Tutaj pójdziemy w trekking przez las deszczowy, podczas którego poszukamy w dżungli dzikich orangutanów i innych zwierząt.

Posiłek zjemy na łodzi, a po południu obejrzymy karmienie orangutanów. Kolacja i nocleg na naszym klotoku.

Dzień 6:

Po porannym posiłku wpływamy do portu, a dalej, już lądem, jedziemy na lotnisko. Wylatujemy do Surabaya na wyspie Jawa. Kiedy wylądujemy, wyruszymy w okolice wulkanu Bromo. Trasa minie nam na podziwianiu pól ryżowych i niewielkich jawajskich wiosek. Noc spędzamy w hotelu w pobliżu wulkanu. Okolice te będą nieco chłodniejsze, dlatego zachęcamy do wzięcia również cieplejszego ubioru.

Dzień 7:

Pobudka jeszcze przed 3. rano. Wychodzimy przed świtem z hotelu, wsiadamy do jeepów, które zawiozą nas do Mt. Penanjakan. Czeka nas podejście do punktu widokowego. Krótka trasa i wczesna pobudka zrekompensowane zostaną przez niesamowity wschód słońca nad wulkanem Bromo.

Widoki będą nieziemskie, z kraterem wulkanu Bromo wyrzucającym kłęby dymu na pierwszym planie, a także Mt. Semeru i innymi wulkanami na drugim. Udamy się na Morze Piasków, skąd przejdziemy do krateru Bromo. Tam zobaczymy jego wnętrze, a następnie udamy się na śniadanie do hotelu. Wracamy też na lotnisko w Surabaya, skąd lecimy do Jogyakarty. Na miejscu przejazd do hotelu, a wieczorem czas wolny.

Dzień 8:

Niegdyś jedna ze stolic minionych jawajskich królestw, a dziś niezwykły ośrodek kultury i nauki. Zaczynamy od sułtańskiego pałacu Kraton, który nadal jest w użytku. Zwiedzimy także wodny pałac Taman Sari i podziemny meczet.

Popołudnie rezerwujemy na oglądanie największej buddyjskiej świątyni na naszej planecie, czyli Borobudur. Miejsce to ma ponad 1000 lat i robi ogromne wrażenie imponującymi rozmiarami. Po południu wracamy do hotelu.

Dzień 9:

Zwiedzanie Prambanu, czyli kompleksu hinduistycznych świątyń - porównywanego do kambodżańskigo Angkor Wat. Następnie przejazd do Parangtris. Po lunchu przejazd na lotnisko i wylot na Lombok. Do końca dnia czas wolny.

Dzień 10-11:

Dwa wolne dni na Lomboku. Opcji różnych aktywności jest wiele, jedną z nich może być zwyczajny odpoczynek. Wybór pozostawiamy uczestnikom wyprawy.

Dzień 12:

Śniadanie jemy wcześniej, a następnie przejeżdżamy w okolice góry Gunung Sari, skąd dalej przemieścimy się do lasu Baun Pusuk, który zamieszkują rodziny makaków. Tam też udamy się na spacer po lesie deszczowym.

Odwiedzimy też górską wioskę Senaru. Da nam to świetną okazję do obserwacji życia w górach. Podczas niedługiego trekkingu odwiedzimy niezwykłe wodospady pod Rinjani - Sedang Gile i Tiu Kelep. W tych cudownych okolicznościach przyrody odpoczniemy, a także skorzystamy możliwości kąpieli w wodospadzie. Zjemy też lunch w formie pikniku.

W drodze powrotnej do wioski wejdziemy do lokalnej kawiarni, a po południu wrócimy do hotelu.

Dzień 13:

Po śniadaniu przejeżdżamy do portu lotniczego, skąd wylatujemy na wyspę Bali. Po zakwaterowaniu w hotelu chwila odpoczynku, po której wyjedziemy do świątyni Uluwatu, która została wspaniale usytuowana na klifie. Zwiedzimy jej wnętrze, a gdy zacznie się zachód słońca, staniemy się świadkami przepięknego występu.

Przedstawiony zostanie taniec Kecak, który inspirowany jest scenami z Ramayany, hinduistycznego eposu. Bali jest ściśle związane z hinduizmem i całą jego otoczką. Kolacja w postaci owoców morza w restauracji na plaży.

Dzień 14:

Poranny transfer na lotnisko w Denpasar, a następnie wylot do Labuan Bajo na wyspie Flores. Kiedy już wylądujemy, przemieścimy się na przystań, skąd szybka łódź zabierze nas na wyspę Rinca, która przypomina wyspę Komodo. Tutaj, jak i na Komodo, znajdziemy słynne warany, znane również pod nazwą “smoków z Komodo”.

Wyspa Rinca jest mniejsza, a więc spotkanie tych ogromnych stworzeń jest tu nieco prostsze. Udamy się na trwający 3 godziny trekking po wyspie, podczas którego zobaczymy naturalne siedliska waranów. W trakcie trasy zjemy również lunch, a już w drodze powrotnej zatrzymamy się na snorkeling w Parku Narodowym Komodo.

Dzień 15:

W godzinach porannych jedziemy do wioski Bajawa. Trasa uraczy nas niezwykłymi widokami. W czasie jej trwania odbędzie się kilka przystanków, a pierwszym z nich będzie jaskinia Batu Cermin. Następnie odwiedzimy jeszcze wioskę Cancar z polami ryżowymi układającymi się w charakterystyczną pajęczynę. Po południu dojedziemy do Ruteng, gdzie zjemy kolację i spędzimy noc.

Dzień 16:

Po śniadaniu wyjazd do Golo Curu, skąd obejrzymy piękną panoramę na Ruteng i otaczające je pola ryżowe. W drodze powrotnej zajrzymy do wioski Ruteng Puu, a także nad jezioro Mese. Wioski w tej okolicy to idealna reprezentacja tradycyjnego życia na wyspie, dlatego też odwiedzimy ich całe naręcze: Aimere, Bena i Luba.

W tych mniejszych osadach napotkamy charakterystyczne stożkowate dachy, a także obeliski, które reprezentują przywiązanie miejscowych do praktyk animistycznych i kultu przodków. Fores to mieszanka chrześcijaństwa i bardzo starych wierzeń w duchy i siły magiczne. Zakwaterowanie w Bajawa.

Dzień 17:

Wyjazd do Ende, gdzie zjemy lunch, a także sprawdzimy swoje umiejętności w zakresie negocjacji na lokalnym targu. Najwytrwalsi będą mogli nabyć niezwykle ciekawe przedmioty, w dobrych cenach. Następnie czeka nas trasa do Moni, gdzie spędzimy noc. Tam też zjemy kolację.

Dzień 18:

Wstajemy, zanim zrobi to słońce, a to wszystko dlatego, żeby zdążyć dojechać do Kelimutu. Tam też zaczniemy wspinać się na wulkan. Kelimutu jest świętością na Flores, jako że w lokalnych wierzeniach trzy jeziora znajdujące się na stożku wulkanu to tak naprawde dom duchów zmarłych. Będziemy tam też mieli okazję zobaczyć wschód słońca, po którym wrócimy do hotelu.

Tam zjemy śniadanie, a następnie złożymy wizytę w wiosce Jopu i udamy się znów do Ende, gdzie spędzimy noc.

Dzień 19:

Rano jemy śniadanie, po którym nastąpi czas wolny, a kolejno będzie można pozwiedzać na własną rękę. Transfer na lotnisko i przelot na Bali. Przejazd do hotelu w Ubud, a następnie relaks i odpoczynek.

Dzień 20:

Po śniadaniu wyruszamy do Tirta Empul, czyli świątyni powstałej w miejscu świętego źródła, które według podań miało wybić podczas walki dwóch bóstw - Indry i Maydanowy. Bramini z całego świata używają tej wody przy różnych ceremoniach. Ma mieć ona właściwości lecznicze i odmładzające, co sprawia, że świątynia jest celem wielu pielgrzymek. Odwiedzający zażywają też kąpieli w świętych wodach.

Następnie zwiedzimy Gunung Kawi, czyli liczące ponad milenium grobowce królewskie i to, co zostało po jednym z pierwszych buddyjskich klasztorów na wyspie. Tereny wokół wąwozu zagospodarowano na pola ryżowe. Kolejnym naszym przystankiem będzie plantacja kawy, owoców i przypraw, gdzie spróbujemy najdroższej kawy świata, kopi luwak.

W Tegalalang z kolei zobaczymy jedne z najpiękniejszych ryżowych tarasów na wyspie. Lunch zjemy w Ubud, w zabytkowej restauracji, a następnie zobaczymy świątynię Hanumanna, czyli bóstwa pod postacią małpy. Świątynia, zwana również Małpim Gajem, otoczona jest przez zamieszkane przez tysiące makaków sanktuarium.

Dzień 21:

Dzień, w którym mamy dowolność co do aktywności. Jedni udadzą się na zakupy, nienasyceni wyspą odkryją ją na własną rękę, a inni odpoczną w akompaniamencie morskich fal. Dla każdego coś dobrego!

Dzień 22:

Rano czas wolny, a następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Dzień 23:

Lądowanie w Polsce.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy zakwaterowani będziemy w hotelach o standardzie 3/4*, a na wyspie Flores w hotelu o standardzie turystycznym. Pokoje dwuosobowe, dla chętnych jednoosobowe, ale za dopłatą w wysokości 950 USD.

Pogoda

Pogoda w Indonezji:

Indonezja charakteryzuje się równikowym klimatem, co zwiastuje stałe roczne temperatury. W dzień możemy spodziewać się ponad 30°C, a nocami nawet 25°C. Oczywiście w górach, a także na wybrzeżu temperatury te mogą być niższe, a to ze względu na wysokość n.p.m. i wiatr.

Wyróżniamy tu dwie pory roku: suchą (od listopada do marca) i deszczową (od kwietnia do października). W trakcie trwania tej drugiej opady są dużo intensywniejsze i częstsze.

Część równikowych lasów charakteryzuje się nieco innym rocznym rozkładem opadów. Dysponują one bowiem nieco odmiennym mikroklimatem, który zapewnia całoroczne, równomierne i codzienne deszcze.

Cena zawiera

 • międzynarodowe przeloty Warszawa - Jakarta i Denpasar - Warszawa z przesiadkami,
 • wewnętrzne przeloty wg programu,
 • zakwaterowanie,
 • śniadania w hotelach, obiady i kolacje zgodnie z programem,
 • bilety i wejściówki do miejsc objętych programem,
 • usługi polskojęzycznego lokalnego przewodnika podczas całej wyprawy,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie zawiera

 • posiłków dodatkowych,
 • opłat lotniskowych,
 • zwyczajowych napiwków,
 • ew. dopłaty do późnego wykwaterowania (w przypadku wylotu w godzinach wieczornych),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.
 • dopłaty do pokoju 1-os. (950 USD).

Ceny

Koszt wyjazdu na 23 dni wynosi 5950 PLN + 3690 USD od osoby.

Ważne informacje

Wiza do Indonezji:

Żeby móc wjechać do Indonezji w celach turystycznych, nie jest konieczne posiadanie wizy. Ważne, żeby paszport wjeżdżającego był ważny przez przynajmniej kolejne pół roku od wjazdu.

Szczepienia do Indonezji:

Nie ma obowiązkowych szczepionek, jednakże podróżni mogą być zagrożeni durem brzusznym, biegunką, żółtaczką typu A i B. Występuje też (głównie na południu) niewielkie zagrożenie malaryczne i w porze deszczowej gorączki denga.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Podróż do Azji

Pogoda na miejscu zmusi nas do ostrożności względem ekspozycji słonecznej, dlatego zalecamy wziąć ze sobą odpowiedni ubiór chroniący przed słońcem, a także dobry krem z filtrem. Koniecznością będą nakrycia głowy.

Przydadzą się również stroje kąpielowe, a także solidne buty do chodzenia po górach i dżungli. Coś przeciwdeszczowego jest obowiązkowym elementem bagażu, nie wiemy w jakich sytuacjach zaskoczą nas opady.

Obyczaje w Indonezji:

Ze względu na islam zasady dotyczące zachowań w sferze publicznej, a także ubioru różnią się od europejskich standardów. Za wyjątkiem wakacyjnych, turystycznych miejscowości nie należy tu zbytnio odsłaniać ciała, a przy zwiedzaniu miejsc kultu religijnego zachować należyty szacunek i zastosować się do przepisów. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i trzymanie się ich.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 1 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Jerozolima, Izrael

8 - 17 lipiec 2020

+ 1 więcej

od3 300 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.