Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Eksploruj Chiny w 11 dni + HongKong, Kanton, Makau

Zwiedzanie najciekawszych miejsc w Chinach w 11 dni? Tak, to możliwe! Spakuj najpotrzebniejsze rzeczy oraz dobry humor i wyrusz w podróż do Azji. 

W ramach wyprawy odwiedzisz takie miejsca, jak Pekin, Szanghaj czy urokliwe miasteczko Suzhou. Zobaczysz figury w Muzeum Armii Terakotowej, spróbujesz specjałów lokalnej kuchni oraz zachwycisz się Wuzhen - “wodną wioską”.

Jeżeli 11 dni to za mało, możesz przedłużyć podróż i odwiedzić Hongkong, Guilan, Makau oraz Kanton. Nie warto czekać, Azja jest bliżej, niż Ci się wydaje!

Atrakcje

Atrakcje w opcji dodatkowej:

Guilin - wzgórza krasowe,

Kanton - zwiedzanie miasta,

Makau - była portugalska kolonia,

Hongkong - eksploracja miasta.

 • Pekin, Szanghaj - zwiedzanie miast,
 • grobowce dynastii Ming,
 • Wielki Mur Chiński,
 • Centrum Hodowli Pereł,
 • Muzeum Armii Terakotowej,
 • Suzhou - malownicze chińskie ogrody,
 • rejs po Jeziorze Zachodnim,
 • “wodna wioska” Wuzhen.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie należy do wymagających pod względem kondycji fizycznej, dlatego też skierowana jest do wszystkich.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Chiny należą do jednej z najstarszych cywilizacji na świecie. Chińska Republika Ludowa leży na terenach Azji Wschodniej i Środkowej. Kraj słynący z najszybszego rozwoju gospodarczego i technologicznego ma bogatą kulturę i tradycję, która sięga czasów starożytnych.

Za najważniejsze święto w Chinach uznawany jest Chiński Nowy Rok, który przypada między końcem stycznia a początkiem lutego. Święto nazywane też “Świętem wiosny” trwa 15 dni i kończy się Świętem Latarni, wówczas na ulicach pojawiają się bogato zdobione lampiony w różnych kształtach.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa

Spotykamy się na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie i wylatujemy do stolicy Chin, Pekinu.

Dzień 2: Pekin

Po przylocie do Pekinu transfer do hotelu i zakwaterowanie (jeżeli dotrzemy na miejsce w godzinach porannych, dzień rozpoczniemy od zwiedzania, a później zameldujemy się w hotelu).

Pobyt w Pekinie rozpoczniemy od wizyty w Letnim Pałacu cesarza z dynastii Qing, który w 1998 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania zjemy obiad w jednej z lokalnych restauracji. Późnym popołudniem przejazd do hotelu na nocleg.

Wyżywienie: obiad.

Dzień 3: Pekin - Mur Chiński - nekropolia dynastii Ming - Pekin

W godzinach porannych wybierzemy się na zwiedzanie cesarskiego grobowca z dynastii Ming, wpisanego na listę UNESCO. Przespacerujemy się słynną “Drogą Duchów”, którą niegdyś przechodziły kondukty żałobne.

Następnie dotrzemy do pasma wzgórz Badaling, gdzie znajduje się najlepiej zachowana część Muru Chińskiego, wizytówki Chin. Kolejnym punktem wyprawy będzie Centrum Hodowli Pereł, gdzie zobaczymy najpiękniejsze okazy tego klejnotu (z możliwością zakupu).

W drodze powrotnej do Pekinu zatrzymamy się w miasteczku olimpijskim. Zobaczymy m.in pekiński Stadion Narodowy, nazywany również “Ptasim Gniazdem”. Na kolację wybierzemy się do jednej z restauracji, w której spróbujemy słynnej kaczki po pekińsku. Noc spędzimy w Pekinie.

Osoby chętne mogą wybrać się na spektakl do Opery Pekińskiej lub do teatru Kung Fu Story (atrakcje dodatkowe).

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 4: Pekin - Xi’an

Dziś zobaczymy plac Tiananmen oraz Bramę Niebiańskiego Spokoju, która prowadzi do Zakazanego Miasta. Plac uznawany jest za jedno z największych miejsc publicznych na świecie.

Następnie udamy się do Zimowego Pałacu Cesarskiego, który przez lata traktowany jako “Zakazane Miasto” był niedostępny dla zwykłych ludzi. Kolejnym punktem wycieczki będzie Świątynia Nieba (obiekt UNESCO) oraz znajdująca się naprzeciwko dawna świątynia Xiangtan, gdzie władcy składali ofiary bogu rolnictwa z modlitwą o pomyślne zbiory.

Po kolacji przejazd na stację kolejową, skąd przemieścimy się pociągiem do Xi’an (trasa nocna z miejscami sypialnymi w 4-osobowych przedziałach z klimatyzacją).

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 5: Xian

Po przybyciu do Xi’an przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i śniadanie. Transfer do Muzeum Armii Terakotowej, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1987 r.

Na terenie muzeum znajduje się ok. 7 tys. glinianych żołnierzy, którzy mieli chronić cesarza Qin Shi Huang po śmierci. Każda ze znajdujących się tam postaci jest unikatowa, posiada indywidualną fryzurę, zarys twarzy oraz uzbrojenie. Następnie zwiedzimy fabrykę, w której wytwarza tego typu figurki z gliny.

Wieczorem kolacja w formie bufetu pierożkowego i nocleg w Xi’an. Osoby chętne mogą wybrać się na Tang Dynasty Show.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 6 Xi’an - Suzhou

Z rana wyruszymy na zwiedzanie dawnej stolicy Chin, Xi’an, która niegdyś była głównym ośrodkiem miejskim na Jedwabnym Szlaku. Przespacerujemy się po krętych ulicach, gdzie lokalni rzemieślnicy sprzedają swoje wyroby. Chwile wolnego czasu możemy spędzić na targu przy Wieży Bębnów.

Następnie spacer po średniowiecznych murach wokół miasta, zwiedzanie Lasu Steli, kompleksu pamiątkowych glinianych tablic oraz Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi - świątyni buddyjskiej.

Po kolacji transfer na stację kolejową, przejazd nocnym pociągiem do Suzhou (miejsca sypialne w 4-osobowych przedziałach).

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 7:

Po dotarciu do Suzhou udamy się na zwiedzanie Ogrodu Pokornego Zarządcy. W godzinach popołudniowych wizyta w Fabryce Jedwabiu, gdzie poznamy cały proces powstawania tego materiału (możliwość zakupów w sklepie znajdującym się przy fabryce).

Transfer do Hangzhou i spacer po klimatycznej ulicy Lilly Street. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem osoby chętne mogą wybrać się na spektakl muzyczny z widokiem na jezioro Zachodnie.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 8: Hangzhou

Odwiedzimy dziś wieże Sześciu Harmonii oraz tarasy Longjing z plantacją herbaty. Po południu udamy się w rejs po Jeziorze Zachodnim, po czym przespacerujemy się wzdłuż brzegu jeziora.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 9: Hangzhou -Wuzhen - Szanghaj

Transfer do zabytkowej, wodnej wioski, Wuzhen. Spacer ulicami miasta i podziwianie architektury. Przejazd do Szanghaju, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 10: Szanghaj

Zwiedzanie Szanghaju rozpoczniemy od wizyty na starym mieście oraz spaceru po ogrodach Yu Yuan i Nanjing Road. Podwodnym tunelem dostaniemy się do dzielnicy Pudong.

Chętni mogą wjechać na taras widokowy hotelu Jin Mao lub wieży telewizyjnej nazywanej Perłą Orientu. Wieczorem osoby zainteresowane wycieczką fakultatywną udadzą się w rejs po rzece Huang Pu.

Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 11:Szanghaj - Warszawa

Transfer na lotnisko najszybszym pociągiem na świecie - Maglev, który porusza się po poduszce magnetycznej. Wylot do Warszawy i powrót do kraju.


Dni 11-17

Propozycja dla osób, które przedłużają podróż:

Dzień 11: Szanghaj - Guilin

Razem z osobami, które skorzystają z możliwości przedłużenia podróży polecimy do Guilin. Miasto umiejscowione jest pośród wzgórz krasowych, co gwarantuje niezapomniane widoki. Następnie udamy się w rejs statkiem po rzece Li.

Kolejnym punktem zwiedzania będzie spacer po mieście Yangshuo z widokiem na rzekę Yulong. Na nocleg wrócimy do Guilin, gdzie być może uda nam się obejrzeć połów ryb przez kormorany.

Wyżywienie: obiad.

Dzień 12: Guilin - Longji Titian - Guilin

W godzinach porannych wyprawa na wzgórze Fubo, skąd doskonale widać krasowe wzgórza i rzekę Li. Transfer do Longji Titian, gdzie będziemy podziwiać tarasy ryżowe znajdujące się na wysokości ok. 800 m n.p.m. Następnie odwiedzimy okoliczne, tradycyjne wioski, po czym wrócimy do hotelu na nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 13: Guilin - Kanton - Hongkong

Przejazd na dworzec kolejowy, skąd wybierzemy się do miasta Kanton. Zwiedzimy dziś charakterystyczny dla południa Chin kompleks budynków z niezwykle efektownym, rzeźbionym dachem nazywany Akademią Rodziny Chen.

Następnie spacer po wyspie Shamian i wizyta w Świątyni Sześciu Banianowych Drzew. Transfer do Hongkongu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, obiad (tradycyjne przekąski Dim Sum).

Dzień 14: Hongkong - Makau - Hongkong

Promem dotrzemy do Makau, które do 1999 roku było kolonią portugalską. Zobaczymy m.in. cytadelę oraz kościół św. Pawła. Udamy się również do XIII-w. świątyni buddyjskich Kun Lam.

Zwiedzimy Muzeum Makau, w którym znajduje się ekspozycja poświęcona największym osiągnięciom chińskiej cywilizacji oraz historii miasta. Po południu eksploracja wyspy Tapia. Następnie powrót do Hongkongu na nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 15: Hongkong

W ramach zwiedzania Hongkongu odwiedzimy największe na świecie akwarium, Ocean Park oraz wjedziemy na wzgórze Wiktorii znajdujące się nieopodal portu. Dotrzemy też do miasta Jamesa Bonda - Aberdeen. Osoby chętne mogą skorzystać z rejsu sampanem.

Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 16: Hongkong

Ostatni poranek w Hongkongu możemy poświęcić na odpoczynek lub ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 17: Warszawa

Powrót do Polski.


Zakwaterowanie

Podczas wycieczki zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z klimatyzacją i łazienkami.

Pogoda

Państwo chińskie ze względu na swój duży obszar leży w układzie aż 3 stref klimatycznych: podzwrotnikowej, umiarkowanej i zwrotnikowej. Średnia roczna temperatura w Pekinie to ok. 12°C, w Szanghaju ok. 16°C. Do najcieplejszych miesięcy zaliczamy czerwiec, lipiec i sierpień. Najzimniejszym miesiącem w Chinach jest styczeń.

Cena zawiera

 • wizę do Chin,
 • noclegi,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • bilety lotnicze na trasach (przeloty bezpośrednie lub z przesiadką): Warszawa - Pekin, Szanghaj - Warszawa,
 • wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja) zgodnie z planem wycieczki oraz kolacje specjalne w Xian i Pekinie,
 • transfer pociągiem lub autokarem na trasie: Pekin - Xi’an - Suzhou,
 • ubezpieczenie bagażu, KL oraz NNW.

Cena nie zawiera

 • opłaty składkowej na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN za osobę),
 • dodatkowego wyżywienia,
 • biletów wstępu do atrakcji wymienionych w planie wycieczki (koszt ok. 200 USD, płatne po przylocie do Chin),
 • napiwków (koszt ok. 4 USD na dzień),
 • opłaty za atrakcje/imprezy nie zawarte w planie wycieczki.

Ceny

Koszt wyprawy do Chin za 1 osobę wynosi 6500 PLN + 700 USD + bilety wstępu 200 USD. Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o trasę Kanton-Hongkong-Makau za dodatkową opłatą 1050 USD

Ważne informacje

Przebywanie na terenie Chin w celach turystycznych jest możliwe po uprzednim uzyskaniu wizy. Formularz wizowy należy złożyć stosunkowo wcześnie przed podróżą w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie.

Wiza do Chin to wydatek rzędu 260 PLN, dodatkowo trzeba wnieść opłatę za pośrednictwo Chińskiego Centrum Wizowego w wysokości 185 PLN. Mamy to już wliczone w cenę podróży do Azji.

Informacja dla osób chcących przedłużyć wycieczkę:

Przekroczenie strefy Chin kontynentalnych do Strefy Administracyjnej Makao lub Hongkongu unieważnia wizę jednokrotnego wjazdu. Dlatego też podczas ubiegania się o wizę należy powiadomić Chińskie Centrum Wizowe o potrzebie wizy dwukrotnego lub wielokrotnego wjazdu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Chiny - ciekawostki:

Najwyższym szczytem na terenie Chin jest Mount Everest, którego wysokość wynosi 8848 m n.p.m.

Jak wiadomo, Chiny słyną z najlepszej na świecie herbaty. Według jednej z legend, herbata została odkryta przez przypadek przez chińskiego cesarza Shennonga w 2737 p.n.e, kiedy liść herbaty trafił do jego miski z wrzącą wodą.

Chińska Republika Ludowa zajmuje powierzchnię ok. 9 572 900 km². Liczba ludności wynosi ok. 1 389 770 000 osób.

Języki urzędowe w Chinach to mandaryński i chiński, jednak w większych ośrodkach turystycznych lub hotelach możemy bez problemu porozumiewać się w języku angielskim. Chińczycy są przyjaźnie nastawieni do turystów, więc nie ma się czego bać!

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Brikama, Gambia

1 - 9 marzec 2022

od4 900 EUR

/ os.

Manila, Filipiny

24 kwiecień - 11 maj 2022

+ 2 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.