Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Podróż do Azji: Chiny

Malownicze Chiny w 23 dni? To możliwe! Wybierz się na wyprawę do najpiękniejszych zakątków Państwa Środka.

Poczuj rytm tętniącego życiem Pekinu, odwiedź wyjątkowe ogrody w Suzhou, zobacz z bliska bawiące się pandy w Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej oraz zachwyć się widokiem na Tęczowe Góry Danxia. Zwiedzaj Szanghaj oraz Hongkong. Poznaj klimat kraju z tak bogatą kulturą i pyszną kuchnią!

Atrakcje

 • Pekin - zwiedzanie stolicy Chin,
 • Wielki Mur Chiński,
 • Tęczowe Góry Danxia (UNESCO),
 • Suzhou - miasto słynące z ogrodów,
 • Klasztor Szaolin,
 • Groty Dziesięciu Tysięcy Buddów w Longmen,
 • Muzeum Armii Terakotowej w Xi’an,
 • Leshan - pomnik Wielkiego Buddy,
 • Instytut Hodowli Pandy Wielkiej,
 • Park Narodowy Zhangjiajie,
 • degustacja lokalnej kuchni,
 • Szanghaj, Hong Kong - zwiedzanie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka skierowana jest do wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Chiny to kraj leżący w Azji Środkowej, zajmujący niemal pół kontynentu. Państwo Środka ma dostęp do Morza Żółtego, Południowochińskiego oraz Oceanu Spokojnego. Na obszarze kraju przeważają góry i tereny wyżynne.

Państwo chińskie kojarzone jest przede wszystkich z bogatą kulturą i tradycją, która liczy setki tysięcy lat, postępem technologicznym, plantacjami ryżu oraz herbaty.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa

Wylot z Warszawy do Pekinu z pilotem wycieczki.

UWAGA!

Istnieje możliwość wylotu z innego europejskiego portu lotniczego, wystarczy wcześniej skontaktować się z organizatorem.

Dzień 2: Pekin

Przylot do stolicy Chin, Pekinu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku spacer po dzielnicy hutongów. Odwiedzimy też lokalną restaurację, gdzie spróbujemy kaczki po pekińsku.


Dzień 3: Pekin

Zwiedzanie rozpoczniemy od Placu Tiananmen. Następnie dotrzemy do Zakazanego Miasta, największego kompleksu pałacowego na świecie, składającego się niemal z 800 budynków.

Kolejnym punktem wyprawy będzie Pałac Letni, który w dawnych czasach służył jako miejsce wypoczynku cesarza Chin. Pałac ten otoczony jest wyjątkowym ogrodem, uznawanym za arcydzieło chińskiej sztuki ogrodniczej.

Dzień 4: Pekin - Wielki Mur Chiński

Wybierzemy się na wyprawę na Wielki Mur Chiński. Przejedziemy do oddalonej od Pekinu części Jinshanling. Rozpoczynając wyprawę z tego miejsca, unikniemy tłumów.

Po dotarciu na Wielki Mur Chiński wybierzemy się na krótki trekking, trwający niecałe 2 godz. Osoby zainteresowane mogą wybrać się wieczorem na pokaz kung-fu, akrobatów lub na tradycyjną operę chińską.

Dzień 5: Pekin - Luoyang

W godzinach porannych odwiedzimy jeden z symboli Pekinu, Świątynię Nieba, która uznawana jest za najważniejsze miejsce kultu wzniesione na cześć cesarza.

Przy wyjściu z terenu świątyni znajduje się ogromny targ pereł, osoby chętne będą mogły nabyć pamiątkę z podróży. Po południu transfer szybkim pociągiem do Luoyang. Podróż potrwa ok. 4 godz.

Dzień 6: Luoyang - Klasztor Szaolin

Wizyta w Klasztorze Szaolin - podróż na miejsce zajmie nam ok. 2 godz. Dotrzemy do legendarnego obiektu, który szkoli adeptów kung-fu. Zobaczymy pokazy sztuk walki oraz cały kompleks świątynny.

Chętni mogą skorzystać z wjazdu kolejką gondolową w góry i udać się na krótki trekking. W godzinach wieczornych wrócimy do Luoyang.

Dzień 7: Luoyang - Longmen - Xi’an

Przejazd do Groty Dziesięciu Tysięcy Buddów w miejscowości Longmen. Kompleks świątynny mieści się w grotach, przekształcanych przez lata przez buddyjskich mnichów. Charakterystyczne dla tego miejsca są płaskorzeźby w skałach.

W godzinach popołudniowych przemieścimy się pociągiem do Xi’an. Wieczorem udamy się na spacer po dzielnicy muzułmańskiej i centrum miasta. Podczas kolacji spróbujemy lokalnych specjałów kuchni chińskiej.

Dzień 8: Xi’an

W ramach wyprawy wybierzemy się do Muzeum Armii Terakotowej, najpopularniejszego zabytku w Xi’an. W muzeum znajduje się ekspozycja składająca się z niemal 7 tys. żołnierzy ulepionych z gliny w III w. p.n.e. Gliniana armia powstała, by strzec cesarza i ułatwić uzyskanie władzy po śmierci.

Każda z postaci znajdujących się w muzeum jest unikatowa - posiada indywidualne rysy twarzy, fryzurę oraz inne uzbrojenie.

Dzień 9: Xi’an - Zhangye

Transfer szybkim pociągiem do Zhangye. Podróż zajmie ok. 7 godz.

Dzień 10: Zhangye - Chengdu

Eksploracja Danxia Landform, Gór Tęczowych. Uznawane za jeden z cudów natury góry w 2010 r. zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chinese National Geographic przedstawił Góry Tęczowe jako “szósty najpiękniejszy krajobraz” na terenie Chin.

Aby chronić ten wyjątkowych obiekt przyrody, w 2011 r. utworzono park narodowy. Góry najlepiej prezentują się tuż po deszczu, jednak i bez niego robią ogromne wrażenie na turystach. Po południu udamy się pociągiem nocnym z sypialniami do Chengdu. Podróż zajmie ok. 18 godz.

Dzień 11: Chengdu

Odwiedzimy Instytut Hodowli Pandy Wielkiej. Zgłębimy wiedzę na temat ochrony tego gatunku oraz zobaczymy, w jakich warunkach żyją pandy. Instytut został stworzony na wzór parku, gdzie znajdują się ogromne wybiegi dla pand. Głównym celem Instytutu jest przedłużenie gatunku.

Podczas pobytu w instytucie będziemy spacerować pomiędzy wybiegami i obserwować bawiące się zwierzęta. To właśnie tu możemy spotkać najrzadszy gatunek pandy - firefox (panda czerwona).

Dzień 12: Leshan - Chengdu

Z rana dotrzemy na przedmieścia miasta Leshan, gdzie stoi największy na świecie, liczący niemal 71 m posąg Buddy. Przespacerujemy się wokół obiektu i wrócimy do Chengdu.

Dzień 13: Chengdu - Szanghaj

Rano wyruszymy na lotnisko, skąd wylecimy do Szanghaju. Na miejscu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku po podróży udamy się na zwiedzanie miasta. Dotrzemy m.in. na Stare Miasto i promenadę Bund przy rzece Huangpu.


Dzień 14: Szanghaj

Dzień możemy poświęcić na intensywne zwiedzanie Szanghaju, odpocząć lub (dla chętnych) pojechać do Suzhou. Miasteczko nazywane Wenecją Wschodu przyciąga co roku wielu turystów ze względu na charakterystyczne ogrody, pagody i pawilony. Na jego terenie znajduje się aż 24 kanały wodne.

Suzhou przez lata słynęło z produkcji jedwabiu. Cały zysk ze sprzedaży surowca przeznaczono na tworzenie malowniczych ogrodów. Z 287 część przetrwała do czasów współczesnych, a w 1997 r. kompleks został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Późnym popołudniem wrócimy do Szanghaju.

Dzień 15: Szanghaj - Zhangjiajie

Wylot z Szanghaju do Zhangjiajie.

Dzień 16: Zhangjiajie

Wizyta w Parku Narodowym Zhangjiajie, który słynie z wyjątkowych krajobrazów. To magiczne miejsce było scenerią do filmu “Avatar” z 2009 r. Bujna roślinność spowita mgłą i wpisane w krajobraz skalne słupy tworzą niezapomniane widoki.

Park Narodowy Zhangjiajie w 1992 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 17: Zhangjiajie - Longji

Transfer do Changsha. Punktem docelowym dnia będą tarasy ryżowe, w któych okolicy będziemy nocować.

Dzień 18: Longji

Po przebudzeniu będziemy mogli podziwiać malownicze widoki na pola ryżowe. Odwiedzimy dziś wioskę plemienia Yao. Następnie udamy się do Yangshuo.

Podczas podróży do miasta zrobimy sobie 1,5 godz. przystanek, by wziąć udział w spływie tratwą po rzece Li. Zachwycimy się widokiem, który na co dzień Chińczycy znają z banknotu 20-juanowego.

Wieczorem dotrzemy do Yangshuo, gdzie zakwaterujemy się w hotelu. Następnie wybierzemy się na spacer po centrum miasta.

Dzień 19: Yangshuo

Dzień możemy poświęcić na relaks w Yangshuo. Osoby chętne mogą wziąć udział w wycieczce rowerowej po okolicy. W ramach wyprawy odwiedzimy największe atrakcje w okolicy.

Przemierzając trasę rowerową, dotrzemy do rzeki, gdzie przesiądziemy się na bambusowe tratwy. Po ok. 45 min. spływie pojedziemy do jaskini, gdzie będzie można zażyć kąpieli błotnej.

Wieczorem osoby zainteresowane mogą udać się na Light Show - Impression Liu Sanjie - widowisko na świeżym powietrzu, w którym udział biorą miejscowi rybacy oraz ok. 600 aktorów. Całe wydarzenie realizowane jest w górskiej scenerii z widokiem na rzekę Li.

Dzień 20: Yangshuo - Guilin

W drodze do miasteczka Guilin zrobimy sobie przystanek, by odwiedzić plantację herbaty. Od pracowników plantacji dowiemy się, czym charakteryzuje się uprawa tak popularnego na świecie napoju. Na miejscu będzie możliwość wzięcia udziału w degustacji.

Następnie udamy się na taras widokowy, z którego rozpościera się malowniczy widok na góry oraz rzekę Li. Po dotarciu do Guilin przespacerujemy się po mieście.

Dzień 21: Guilin - Kanton

Transfer szybkim pociągiem do Kantonu. Wieczorem planujemy zwiedzanie miasta.

Dzień 22: Kanton - Hongkong

Dziś przekroczymy granicę i dotrzemy do Hongkongu. W ramach wycieczki po mieście odwiedzimy wzgórze Wiktorii, następnie kolejką wjedziemy na Peak Tower, skąd rozpościera się widok na całe miasto.

W drodze powrotnej do hotelu popłyniemy zabytkowym promem Star Ferry z wyspy Hongkong na Kowloon. Wieczorem obejrzymy niesamowity pokaz laserów i świateł na wieżowcach Hongkongu z perspektywy promenady Alei Gwiazd.

Dzień 23: Hongkong - wyspa Lantau

Z samego rana transfer na wyspę Lantau, skąd kolejką gondolową wjedziemy na wzgórze Ngong Ping, znane z wielkiego posągu Buddy. Jeśli warunki pogodowe będa sprzyjać, zjedziemy ze wzgórza wprost na plażę.

W zależności od rozkładu lotów do Polski wylecimy późno w nocy lub nad ranem dnia następnego.

Dzień 24: Warszawa

Powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy do Chin nocleg przewidziany jest w guesthouse’ach, hotelach i hostelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami.

Pogoda

Pogoda w Chinach

Chińska Republika Ludowa leży na obszarze 3 stref klimatycznych: umiarkowanej, zwrotnikowej i podzwrotnikowej. Najcieplejsze miesiące w roku to czerwiec, lipiec i sierpień, najzimniejszy jest styczeń. Średnia roczna temperatura powietrza w stolicy Chin, Pekinie, wynosi ok 12°C.

Cena zawiera

 • noclegi (21),
 • opiekę pilota wycieczki,
 • przeloty na trasach: Warszawa - Pekin, Hongkong - Warszawa,
 • przeloty wewnętrzne na trasach: Chengdu - Szanghaj, Szanghaj - Zhangjiajie,
 • ubezpieczenie Signal Iduna NNW 15000 PLN, KL 30000 EUR oraz bagażu podróżnego do 1000 PLN,
 • przejazdy z/do portów lotniczych w Chinach,
 • pakiet gadżetów (worek sportowy, karta ubezpieczeniowa, t-shirt klubowy, etui na bilet lotniczy),
 • transfery kolejowe (bilety) na trasach: Guilin-Kanton, Pekin-Luoyang, Luoyang-Xi’an, Xi’an-Zhangye, Zhangye-Chengdu.
 • Wycieczki: Klasztor Szaolin, Terakotowa Armia, Wielki Mur Chiński, jaskinia Longmen, Góry Tęczowe, plantacja herbaty, Instytut Pandy, Leshan.

Cena nie zawiera

 • opłaty za wizę do Chin (koszt 445 PLN),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN od osoby),
 • wycieczek/atrakcji fakultatywnych,
 • kosztów przejazdów transportem lokalnym (taksówka, metro) oraz biletów wstępu do atrakcji wspomnianych w programie wycieczki (koszt ok. 290 USD),
 • wyżywienia (koszt dzienny to ok. 15-20 USD na osobę).

Ceny

Koszt 24-dniowej wyprawy do Chin wynosi od 8700 PLN + 2200 USD + 445 PLN (wiza) za osobę.

Ważne informacje

Pobyt na terenie Chin jest możliwy po wcześniejszym uzyskaniu wizy. Wniosek wizowy należy złożyć w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie. Koszt wizy do Chin to 260 PLN, natomiast koszt pośrednictwa Chińskiego Centrum Wizowego wynosi 185 PLN.

Wyjazd poza strefę Chin kontynentalnych do Strefy Administracyjnej Hongkongu lub Makao powoduje anulowanie ważności wizy jednokrotnej. Jeżeli wybieramy się do tych miejsc należy pamiętać, że potrzebujemy wizy dwukrotnego lub wielokrotnego wjazdu.

O wizę można ubiegać się samodzielnie lub za pośrednictwem organizatora wyprawy (dodatkowy koszt 230 PLN na osobę).

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

Podróż do Azji

Wycieczka skierowana jest dla grupy 6-12 osób.

Podczas wyprawy warto mieć ze sobą wygodne buty, ciepłą odzież, płaszcz przeciwdeszczowy oraz najpotrzebniejsze leki. Dodatkowo należy wyposażyć się w mały plecak lub nerkę na dokumenty i rzeczy osobiste.

Aby bagaż nie ucierpiał w czasie podróży, trzeba zaopatrzyć się w pokrowiec, który ochroni nasze rzeczy przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniami.

Sprawdź podobne wyjazdy

Honolulu, Stany Zjednoczone

24 kwiecień - 8 maj 2021

+ 4 więcej

od13 100 PLN

/ os.

Los Angeles, Stany Zjednoczone

11 czerwiec - 4 lipiec 2021

+ 5 więcej

od9 700 PLN

/ os.

Lima, Peru

24 kwiecień - 5 maj 2021

+ 1 więcej

od8 990 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.