Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Objazdówka latem po Kijowie, Żytomierzu, Berdyczowie + rejs po Dnieprze

Spędź długi, lipcowy weekend aktywnie i wybierz się na wycieczkę objazdową po Ukrainie. W ramach zwiedzania dotrzesz do Kijowa, Łucka, Żytomierza, zobaczysz okazałą willę Wiktora Janukowycza oraz Sobór św. Zofii. Podczas wyprawy zrelaksujesz się w czasie rejsu po rzece Dniepr. 5-dniowy wyjazd na Ukrainę pozwoli na krótką, ale intensywną eksplorację tego malowniczego kraju!

Atrakcje

 • zwiedzanie Kijowa,
 • rejs po rzece Dniepr,
 • zwiedzanie willi Wiktora Janukowycza,
 • Żytomierz,
 • Sobór św. Zofii (obiekt UNESCO),
 • Łuck - katedra św. Trójcy.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd jest dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ukraina to kraj słynący z malowniczych stepów i wyżyn, które tworzą niesamowity krajobraz. Państwo ukraińskie leży w Europie Wschodniej. Sąsiaduje m.in. z Białorusią, Mołdawią, Rumunią, Polską, Słowacją oraz Węgrami. Na południu Ukraina ma dostęp do Morza Azowskiego i Czarnego. Łączna długość linii granicznej to ok. 7340 km.

Do największych miejscowości Ukrainy zaliczamy stolicę, Kijów, Lwów, Dniespr, Charków, Odessę, Donieck oraz Zaporoże. Ukraina zajmuje ok. 603 700 km².

Plan wyjazdu

UWAGA! Program ramowy oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.

Dzień 1: Warszawa - Łuck

1.20 - odjazd z Warszawy (Dworzec Zachodni - dojazd antenowy + 60 PLN).

4. - odjazd z Lublina (parking przy motelu PZMot, ul B. Prusa 8).

5.15 - odjazd z Chełma (stacja benzynowa Lotos, Al. Przyjaźni 5).

Przejazd w kierunku granicy z Ukrainą. Pierwszym przystankiem na trasie będzie Łuck, gdzie zwiedzimy wczesnobarokową katedrę św. Trójcy, synagogę, klasztor Trynitarzy, wieżę Książąt Czartoryskich oraz zamek Księcia Lubarta. Przespacerujemy się również po starym mieście. Następnie transfer do Kijowa, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2: Kijów

W godzinach porannych rozpoczniemy zwiedzanie Kijowa. Dotrzemy do Górnego Miasta, Domu Bułhakowa, Złotej Bramy, Soboru św. Włodzimierza oraz świątyni karaimskiej. Zobaczymy również Sobór św. Zofii, który został wpisany na listę UNESCO, budynki kijowskiej Opery oraz uniwersytetu.

Będziemy podziwiać Monastyr ze złotymi kopułami, który jest perłą baroku ukraińskiego. Przed nami również spacer po Zjeździe św. Andrzeja - najstarszej ulicy Kijowa, na której znajdują się targ z wyrobami lokalnych rzemieślników oraz galerie. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3: Kijów

Dziś będziemy kontynuować eksplorację Kijowa. Odwiedzimy Muzeum Wielkiego Głodu, Park Sław oraz Ławrę Kijowsko-Perczewską. Przespacerujemy się po elitarnej kijowskiej dzielnicy Lipki, gdzie znajdują się Dom z Chimerami, Parlament oraz cała Administracja Prezydenta Ukrainy.

Po południu wypłyniemy w rejs po rzece Dniepr, następnie czas wolny, który możemy poświęcić na odpoczynek lub dalsze zwiedzanie miasta. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4: Kijów - Żytomierz

Rano wymeldowanie z hotelu i przejazd w okolicę Kijowa. Propozycja na dziś to zwiedzanie rezydencji byłego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza. Ten niezwykły kompleks zajmuje ok. 140 hektarów. Na tym terenie znajduje się willa z akcentami drewna, marmuru i złota, ogromny garaż, strefa spa oraz mini ZOO. Następnie transfer do Żytomierza, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

Dzień 5: Żytomierz - Warszawa

Opuszczamy hotel i rozpoczynamy zwiedzanie Żytomierza. Katedra św. Zofii oraz pałac biskupi. Przespacerujemy się jarem rzeki Teterew oraz po cmentarzu katolickim. Następnie przejazd do Berdyczowa, gdzie znajdują się okazały XVII-w. klasztor warowny karmelitów Bosych i kościół fundacji Janusza Tyszkiewicza. Zobaczymy również kościół św. Barbary, kirkut, synagogę oraz budynek poczty.

Po zakończonym zwiedzaniu przejazd w kierunku granicy i powrót do kraju.

Zakwaterowanie

W czasie wycieczki po Ukrainie będziemy nocować w hotelach o standardzie 2- i 3*, w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami.

Istnieje możliwość rezerwacji pokoju 1-osobowego za dodatkową opłatą (koszt 380 PLN).

Pogoda

Pogoda na Ukrainie:

Na Ukrainie przeważa klimat umiarkowany kontynentalny, w miejscowościach nadmorskich występuje klimat podzwrotnikowy morski. Kraj, ze względu na położenie, znajduje się pod wpływem polarno-arktycznych i polarno-morskich mas powietrza. Średnia roczna temperatura na obszarze całego kraju wynosi ok. 9°C, podobnie w Kijowie, we Lwowie to ok. 8°C.

Ukraina słynie z krótkiego okresu wiosennego, już pod koniec kwietnia temperatura wynosi ok. 16°C. Na Ukrainę najlepiej jechać w okresie od maja do września. Najcieplej jest w czerwcu, lipcu i sierpniu, najzimniej w styczniu.

Cena zawiera

 • przejazd mikrobusem lub autokarem,
 • noclegi (4),
 • opiekę pilota wycieczki podczas całego wyjazdu,
 • usługi miejscowego przewodnika w j. polskim,
 • rejs po rzece Dniepr,
 • wyżywienie (4x śniadanie, 1x obiad, 4x obiadokolacja),
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • bilety wstępu do atrakcji wspomnianych w programie,
 • opłaty miejscowe i przy granicy.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • napiwków,
 • atrakcji fakultatywnych nie zawartych w programie.

Ceny

Koszt 5-dniowego wyjazdu na Ukrainę wynosi 1599 PLN za osobę.

Ważne informacje

Osoby podróżujące na Ukrainę muszą mieć ważny paszport.

Organizator

Organized by QUAND

Biuro Turystyczne "QUAND" powstało w 1991 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie oferując bogatą paletę wyjazdów lokalnych i zagranicznych.

Ukraina - ciekawostki

+ Na wjazd zabierz ze sobą wygodne buty, odzież sportową, nakrycie głowy, płaszcz przeciwdeszczowy, okulary przeciwsłoneczne, przybory toaletowe oraz najpotrzebniejsze leki. Rzeczy osobiste typu dowód, paszport czy gotówka warto przechowywać w małej torbie lub nerce.

+ Walutą Ukrainy od 1996 r. jest hrywna (UAH).

+ Religią dominującą na terenie Ukrainy jest prawosławie.

+ Ukraina jest krajem 2 razy większym od Polski, co plasuje ją na 45. miejscu w skali świata.

+ Najwyższym szczytem na Ukrainie jest góra Howerla (2061 m n.p.m) znajdująca się w Beskidach Wschodnich.

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

Halicz, Ukraina

Podkamień, Ukraina

11 - 14 czerwiec 2020

+ 1 więcej

od799 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.